Oficjalne Sprzątanie Zbiornika Marantów

Dnia 23.03.2024 (sobota) odbyło się sprzątanie Zbiornika Marantów. Na zbiórkę wyznaczoną na godzinę 09:00 stawiło się 24 członków Naszego Koła PZW oraz 2 członków Koła PZW nr 29 PKS Konin. Na powitanie i dla nadania lepszej energii do sprzątania J uczestnicy zostali poczęstowani świeżymi pączkami ufundowanymi przez Piekarnię Rzemieślniczą w Węglewie. Sprzątano brzegi, trzcinowiska, skarpy przyległe do Zbiornika. Jak zwykle dominowały wszelakie opakowania po zanętach, puszki i butelki po napojach i piwie, butelki po alkoholach wysokoprocentowych, oraz inne śmieci ( pocieszający jest brak w tym roku opon samochodowych oraz mniejsza ilość zebranych śmieci). Po dwóch godzinach sprzątania zebrano 23 worki śmieci, 1 fotel komputerowy, 2 wersalki oraz inne śmieci o wadze 640 kg!!!

Gdy wracaliśmy z workami pełnymi śmieci, czekało już na Nas rozpalone ognisko nad którym upiekliśmy pyszne kiełbaski oraz zajadaliśmy się pieczywem z pysznym smalcem  🙂

Podziękowania dla:

Urzędu Miasta Konina oraz PGKiM za nieodpłatne podstawienie kontenera.

Piekarni Rzemieślniczej w Węglewie za ufundowanie pysznych pączków.

Kolegów z Koła PZW nr 29 PKS Konin.

Kolegi Arka oraz Pawła za użyczenie łodzi wędkarskich do przewozu pełnych worków śmieci zebranych dookoła brzegów zbiornika do miejsca zbiórki.

Dla Koleżanki i Sympatyczki Naszego Koła - Eweliny Tomczak za wykonanie pięknych tabliczek informacyjno - edukacyjnych.

Podziękowania dla Wszystkich uczestników za zaangażowanie, poświęcony czas oraz wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze.

ZARZĄD KOŁA PZW nr 2 PAK KWB KONIN

Foto: Jacek Mikulski

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.